Przechowywanie farb

Farba, żeby jak najdłużej zachowała świeżość, powinna być przechowywana w zamkniętym pojemniku, który nie ma dostępu do powietrza. Jeżeli nie planujesz w najbliższym czasie kolejnego malowania pod dekiel puszki włóż kawałek folii, dzięki czemu puszka zostanie uszczelniona a dostęp powietrza zminimalizowany.

Folia zapobiegnie też sklejaniu się dekla z zabrudzoną farbą puszką. Farba dłużej zachowa świeżość, a puszkę łatwo będzie można otworzyć przy następnym użyciu. Dodatkowo, aby wspomóc uszczelnienie puszki, można okleić jej krawędź taśmą malarską. Jeśli często malujesz i masz dużo puszek z farbą w swoim składziku opisuj każdą z nich nazwą mebla czy elementu, który nią malowałeś. Dzięki temu bez problemu dopasujesz w przyszłości kolor do mebla, który chcesz odświeżyć. Jeśli farby jest na tyle mało, że trzymanie jej w puszce zajmie za dużo miejsca, możesz ją przelać do słoika i tak samo opisać.
Farbę najlepiej przechowywać w stałej temperaturze przewyższającej 0° C bez dostępu do światła. Doskonale w tym celu sprawdzi się garaż, piwnica, szopa czy też dowolny schowek, a nawet szafka.
Pamiętaj! Nie wyrzucaj farby byle gdzie. Przeczytaj jak zrobić to bezpiecznie bez szkód dla środowiska

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *